Daniel Stroński Daniel Stroński 27.08.2014 21:43
Turowa strategia free-to-play Desert Ashes zmierza na PS Vitę
654V

Turowa strategia free-to-play Desert Ashes zmierza na PS Vitę

Spokojnie, niech "free-to-play" nie odrzuca Was z miejsca. Desert Ashes (PS Vita) to ciekawa pozycja turowa na handhelda, gdzie ważnym elementem jest pora dnia! Zabawa dla samotnych graczy i tych siedzących w Sieci, a wszystko za darmo!

Czym dokładnie jest Desert Ashes (PS Vita)? To strategia turowa z trybem fabularnym dla jednego gracza (trzy kampanie na premierę) i sieciowym multiplayerem PvP (lub lokalnym dla PlayStation TV).

Na temat samych starć nie napisano wiele, ale możemy opierać się na zrzutach (niżej w galerii). Z tego co wiemy, podczas walk każdy ruch powoduje upływ godziny w grze, a zmieniająca się pora dnia ma wpływ na plansze, np. w nocy jest zimno i zamarza woda. Na rozgrywkę mają też wpływ perki, m. in. Wampir dający bonus do ataku od 22:00 do 5:00.

Multi przebiegać ma wygodnie, z czym często mają problem turówki. Na początku każdej gry ustalamy, czy na ruch gracze będą mieli 5 minut, 20, godzinę lub osiem, a nawet całą dobę.

Niczego nie wiemy również na temat mikropłatności, lecz premierę zapowiedziano już na jesień, więc niebawem powinniśmy poznać więcej szczegółów.

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: desert ashes galeria playstation vita reaper wideo