Marek Kłos Marek Kłos 27.08.2014 13:57
Kolejna gra twórców Metro będzie bardziej otwarta
508V

Kolejna gra twórców Metro będzie bardziej otwarta

4A Games ujawniło pierwsze detale dotyczące ich kolejnej produkcji. Następna gra ma być mniej liniowa niż Metro 2033 i Metro: Last Light. Nie wiadomo jednak czy będzie to kolejna gra z serii, czy zupełnie nowa marka.

Rozmawiając z Digital Foundry, szef technologii Oles Shishkovstow zdradził, że ich nowa gra będzie bardziej przypominała sandboxa, a pracowali nad nią równocześnie tworząc odnowioną edycję serii Metro na konsole nowej generacji.

Mieliśmy wystarczające zasoby by jednocześnie pracować nad Metro Redux (PS4) i nowym projektem, który był w fazie wczesnej pre-produkcji. Jednak teraz ekipa od Reduxa potrzebna jest przy nowej grze.

Dla produkcji, którą teraz robimy nasi projektanci przeszli na bardziej sandboxowy styl i doświadczenie. Mniej liniowe, ale dalej prowadzone przez mocną historię.

W kwestii oprawy firma chce podnieść i tak bardzo wysoko zawieszona poprzeczkę, jeszcze wyżej. Ostatnio zdolnej ekipie udało się uzyskać oparte na fizyce, globalne cieniowanie obiektów podobne do tzw. SSAO, które jednak działa lokalnie. W zanadrzu mają też kilka innych, nowatorskich rozwiązań, ale jest za wcześnie by o tym mówić.

W związku z tym gra prawdopodobnie celować będzie w stabilne 30 klatek na sekundę, gdyż 4A games chce w niej upchnąć jak najwięcej nowych "bajerów".

Czyżby kroiło się nam nowe metro z otwartym światem? 

 

 

 

Źródło: http://www.videogamer.com/

Tagi: 4A Games metro 2033 metro redux metro: last light playstation 4