Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.08.2014 22:04
Electronic Arts spodziewa się zarobić miliard dolarów na DLC
510V

Electronic Arts spodziewa się zarobić miliard dolarów na DLC

Biznes związany z DLC kwitnie i ma się coraz to lepiej. Nie pomagają rosnące głosy niezadowolenia mniejszości graczy, bojkoty i protesty. Na świeczniku jest Electronic Arts, które jest stanie sprzedać wszystko w postaci dodatkowej zawartości. Firma robi to na tyle dobrze, że spodziewany przychód z DLC w tym roku fiskalnym to miliard dolarów.

O planach firmy poinformował John Reseburg, który przyznał, że największy wzrost zaliczą DLC do najnowszej odsłony Madden NFL. Wchodzą w to oczywiście wszelakie dodatki do Ultimate Team, które jest żyłą złota. Zgadzają się z tymi przewidywaniami analitycy rynkowi.

Doug Creutz z Cowen & Co. spodziewa się, że 350 milionów dolarów wygeneruje Madden NFL, mówiąc otwarcie, że spodziewa się tego, że większość fanów wyda znacznie więcej na karty, stadiony i zawodników niż na gołą grę kosztującą 60 dolarów. Wtóruje mu James Hardiman z Longbow Research LLC, który ocenił wartość akcji EA na "kupuj". Hardiman napisał wprost - przychody z Maddena poszybują kosmicznie w górę.

Jak widać, tyle warte są głosy niezadowolenia i jakiekolwiek bojkoty. To kropla w morzu dolarów.

Źródło: http://www.bloomberg.com/news/2014-08-26/ea-amps-up-the-pressure-for-russell-wilson-in-madden-nfl.html

Tagi: dlc Electronic Arts