Marek Kłos Marek Kłos 26.08.2014 15:13
Diablo III Ultimate Evil Edition zdetronizowało The Last of Us
931V

Diablo III Ultimate Evil Edition zdetronizowało The Last of Us

Diablo® III: Ultimate Evil Edition™ (PS4) wspięło się na szczyt listy sprzedaży w Zjednoczonym Królestwie, pokonując tym samym dotychczasowego lidera - The Last of Us Remastered (PS4). Duża zasługa w tym konsoli PlayStation 4, na którą to edycja tego blizzardowskiego dzieła szatana sprzedała się najlepiej.

Dystrybucja gry na wszystkich, konsolowych platformach wygląda następująco. 47 % sprzedanych egzemplarzy to wersje na PlayStation 4. Następny jest Xbox One, który zagarnął 32 % ogółu. Kolejny jest Xbox 360 i jego 13 %, a całą stawkę zamyka PlayStation 3 z 8-procentowym udziałem w sprzedaży Diablo® III: Ultimate Evil Edition™ (PS3).

Warto też zaznaczyć, że wersja na PS4 przebiła sprzedaż podstawowej wersji Diablo III, podczas jej premiery na Xboxie 360, na którego wtedy sprzedano najwięcej kopii.

Nowy sprzęt rozkręcił się bardzo szybko jeśli chodzi o zyski z gier, które na niego wychodzą. Może te cyferki przekonają wydawców i deweloperów, że nie ma na co czekać. Potrzebne nam są nowe marki przeznaczone na nową generację. Odgrzewany kotlet potrafi być smaczny, ale pora na wykwintną ucztę.

Reszta tabeli przedstawia się następująco:

Nie zapomnijcie przeczytać naszej recenzji.

Źródło: http://www.vg247.com/

Tagi: Blizzard Diablo III: Ultimate Evil Edition PLAYSTATION 3 playstation 4 wyniki sprzedaży xbox 360 Xbox One