Mateusz Greloch Mateusz Greloch 25.08.2014 16:02
Hellblade tworzy zaledwie 15 pracowników Ninja Theory
619V

Hellblade tworzy zaledwie 15 pracowników Ninja Theory

Twórcy takich gier jak Heavenly Sword (PS3)Enslaved: Odyssey to the West™ (PS3) DmC Devil May Cry™ (PS3) zaskoczyli wszystkich nową grą zaprezentowaną podczas targów Gamescom w Kolonii. Hellblade (PS4) ma być kolejnym slasherem, który tym razem stawia wszystko na fabułę i ma być niezależnym tytułem wysokiej jakości.

Dobrze czytacie, będzie to tytuł niezależny, bowiem za produkcję, promocję i dystrybucję odpowie samo Ninja Theory. Według twórców, będzie to tytuł wysokiej jakości, jednak krótszy od standardowych wysokobudżetowych produkcji do których przywyknęliśmy. Dzięki pilnowaniu wszystkiego przez jedną firmę, nad grą skupi się wyłącznie garstka ludzi - ma to być maksymalnie 15 osób, które będą skupione tylko i wyłącznie nad tym projektem.

Co więcej, w grze nie będzie żadnego trybu multiplayer oraz zabraknie otwartego świata. Grę podzielono na misje, by gracz mógł się skupić na fabule i przedstawionej historii, a nie latał bezmyślnie i bez celu po ogromnych lokacjach. Jeśli ktoś był fanem Heavenly Sword (PS3), to powinien poczuć się jak ryba w wodzie. Tytuł jest we wczesnym stadium produkcji, bowiem od czasu jej rozpoczęcia minęły 4 miesiące.

W przyszłym tygodniu poznamy kolejne szczegóły odnośnie tej produkcji oraz zobaczymy dzienniki deweloperskie, które tym razem skupią się głównie na zakulisowych przygotowaniach do targów Gamescom i produkcji pierwszego zwiastuna.

Źródło: Siliconera, Ninja Theory

Tagi: heavenly sword hellblade Ninja Theory playstation 4