Piotr Kaźmierczak Piotr Kaźmierczak 25.08.2014 13:17
Dokładnie pięć lat temu ukazał się Batman: Arkham Asylum
743V

Dokładnie pięć lat temu ukazał się Batman: Arkham Asylum

25 sierpnia 2009 w Stanach Zjednoczonych (u nas trzy dni później) ukazał się Batman: Arkham Asylum (PS3). Produkcja, która zapoczątkowała sławną serię z człowiekiem nietoperzem, a także najlepsza dla wielu osób gra z komiksowym bohaterem.

Batman: Arkham Asylum (PS3) był dla szeregu odbiorców dużym zaskoczeniem. Dostali oni bowiem wysokobudżetowy tytuł z superbohaterem, na dodatek nie oparty na kinowym filmie, czy serialu puszczanym w TV, a jedynie luźno inspirowany komiksem. Mało tego - chodziło o naprawdę wybitną pozycję. O ile nie wszystkim podeszła rozgrywka zaprezentowana w Asylum, tak większa część graczy szczerze ją sobie chwaliła. Zarówno prosty, ale rozbudowany system walki, jak i elementy skradankowe, czy szukanie ogromu ukrytych znajdziek mogły robić wrażenie i wyznaczać trendy.

Była to gra, która trafiała nawet do ludzi nie przepadających za komiksami czy filmami z mrocznym mścicielem. Dla mnie osobiście jest to tytuł znakomity pod względem klimatu. Właśnie takiego Batmana chciałbym zobaczyć w kinie. Arkham Asylum jest wszakże pełen komiksowej aury i to w najlepszym - mrocznym, wydaniu. Zaprezentowany tu świat jest jednej strony dorosły i poważny, a z drugiej groteskowy. Takiego czegoś nie dostarczył nam np. Chrostopher Nolan ze swoją ostatnią trylogią.

Z pewnością wiec Batman: Arkham Asylum (PS3) pozostanie w mojej pamięci na długo. A wy, jak go wspominacie?

Tagi: batman: arkham asylum eidos playstation 3 rocksteady studios warner bros interactive entertainment