Marek Kłos Marek Kłos 22.08.2014 14:27
Kojima zdradza kolejny sekret P.T.
2156V

Kojima zdradza kolejny sekret P.T.

Przerażający, interaktywny zwiastun Silent Hills (PS4), wprost od twórcy Metal Geara, elektryzuje całą branżę od momentu,w którym się pojawił. Jak przystało na twory Hideo Kojimy, skrywa w sobie wiele tajemnic, których przestraszeni gracze do tej pory nie odkryli. Jedna z nich właśnie przestała być sekretem

Rozmawiając na temat gry podczas jednego z japońskojęzycznych materiałów wideo od Konami, twórca wyjawił skąd wzięła się nazwa fikcyjnego dewelopera 7780, stojącego za P.T.

7780 to kod pocztowy lokacji w japońskiej prefekturze Shizuoka. To japońskie słowo tłumaczy się jako ciche wzgórza. W tym języku nie oznacza ono dokładnie tego samego, co angielska nazwa Silent Hills (raczej quiet hills). Jednak nazwa tego regionu, przylgnęła jako swoista ksywka dla serii Silent Hill w Japonii.

P.T (PS4) skrywa jeszcze zapewne niejedną enigmę, która wyjdzie na światło dzienne w najbliższej przyszłości. Ta nietypowa produkcja potrafi wyglądać różnie, w zależności od tego jak gramy. Kojimie jak zwykle udało się przyciągnąć uwagę zarówno graczy, jak i mediów. Pozostało nam teraz czekać na kolejne zabawy japońskiego twórcy. Chyba nikt nie wątpliwości, że P.T (PS4) to nie ostatnia tego typu zagrywka ze strony Hideo.

Źródło: http://www.nowgamer.com/

Tagi: 7788 guillermo del toro hideo kojima P.T. playstation 4 silent hills