Mateusz Greloch Mateusz Greloch 22.08.2014 10:25
Tolerancyjny Dragon Age: Inkwizycja narzuci ograniczenia klasowe
1072V

Tolerancyjny Dragon Age: Inkwizycja narzuci ograniczenia klasowe

Bioware robi wszystko, by pokazać Dragon Age: Inkwizycja (PS4) jako tytuł niezwykle otwarty na wszelkie problemy społeczne i kulturowe, włączając w obsadę homoseksualistę i na każdym kroku propagując wolność wyboru. O ile w warstwie fabularnej i towarzyskiej wszystko jest dozwolone, tak w kwestii ekwipunku, napotkamy ograniczenia klasowe.

Podczas niedawnej sesji pytań i odpowiedzi, Bioware zdradziło, że zarówno broń jaki i ekwipunek nie będą traciły wytrzymałości wraz z postępem gry. Nie trzeba będzie jej naprawiać, bo ta nie będzie się psuła. To znaczne ułatwienie nie jest jednak tym, co rzuciło cień przerażenia na fanów klasycznych gier RPG - twórcy wracają do systemu klas, który uniemożliwia dzierżenie w łapie dowolnego oręża.

Podobnie jak w Dragon Age II (PS3), określone klasy postaci będą mogły posługiwać się wybranymi dla niej broniami. Zapomnijcie o magu z ogromnym, dwuręcznym toporem. Najwidoczniej rozwiązanie z Dragon Age: Origins (PS3) nie przyjęło się i fani sami poprosili o narzucenie ograniczeń. Kolejnym ciosem mogą być restrykcje odnośnie broni dla wojownika  - do wyboru zostanie nam wyłącznie broń dwuręczna lub kombinacja miecza i tarczy - nie będzie można dzierżyć jednocześnie dwóch jednoręcznych broni. Jedyną klasą, która na to zezwoli będzie Łotrzyk [Rogue], jednak tylko w przypadku, kiedy zapragnie on włożyć w obie dłonie swoje sztylety.

Ostatnią informacją o systemie walki będzie ta dotycząca pasków many i staminy - będą się one regenerowały pomiędzy kolejnymi pojedynkami, więc znaczenie mikstur znacząco zmaleje.

Źródło: http://www.dsogaming.com/news/dragon-age-inquisition-will-not-support-armorweapon-decay-will-limit-gamers-to-class-restricted-weapons/

Tagi: BioWare dragon age: inkwizycja dragon age: inquisition ea Electronic Arts PLAYSTATION 3 playstation 4