Marek Kłos Marek Kłos 21.08.2014 13:09
Wiedźmin 3: Dziki Gon niekoniecznie w 1080p na konsolach
1270V

Wiedźmin 3: Dziki Gon niekoniecznie w 1080p na konsolach

Jose Teixiera, który ostatnio zapewniał nas, że konsolowa wersja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4) nie będzie specjalnie różnić się od pecetowej, udzielił wywiadu serwisowi wordlsfactory.net. Wyraził w nim swoją opinię na temat rozdzielczości, która będzie używana w wersji gry na PlayStation 4 i Xboxa One.

Na pewno nie są to słowa potwierdzające rozdzielczość full HD na konsolach. Twórcy się starają, ale nikt nie ma jeszcze pewności, że uda się ją osiągnąć

Zasadniczo, próbujemy osiągnąć 30 klatek na sekundę. Szczerze mówiąc o rozdzielczości - to zależy. Pracujemy nad tym, staramy się by była jak najwyższa. Jeśli uda nam się zrobić 1080p, super, ale nie jestem pewien czy to się uda. Będąc szczerym, naprawdę nie wiem. Prawdopodobnie nie, ale na pewno chcemy by gra miała stabilną, płynną animację, a więc co najmniej 30 klatek na sekundę.

Te słowa nie napawają optymizmem jeśli chodzi o ten konkretny aspekt gry. Ciekawe czy problem dotyczy obu konsol, czy tylko jednej? Wydawało mi się, że jeśli gra śmiga w 30 klatach, to na PlayStation 4 nie powinno być problemu z full HD. Może deweloperzy, o czym wspominali, nie chcą by wersje konsolowe za bardzo się od siebie różniły? Mam nadzieje, że nie będzie tu sztucznego równania w dół.

Źródło: http://www.worldsfactory.net/

Tagi: