Michał Madanowicz Michał Madanowicz 15.08.2014 10:52
Hellblade powstaje tylko w wersji na PS4. Ninja Theory pracuje jednocześnie nad innymi projektami
783V

Hellblade powstaje tylko w wersji na PS4. Ninja Theory pracuje jednocześnie nad innymi projektami

Jeśli liczyliście na to, że Ninja Theory pracuje nad kontynuacją jednego ze swoich poprzednich tytułów, a po ogłoszeniu Hellblade (PS4) czuliście się, jakby wasze oczekiwania brutalnie zderzono z rzeczywistością, to głowa do góry, mamy dobre informacje.

Wciąż istnieje szansa na to, że w biurach dewelopera powstaje sequel DmC Devil May Cry™ (PS3) lub Enslaved: Odyssey to the West™ (PS3). Dominic Matthews z Ninja Theory przyznał na łamach DualShockers, że Hellblade nie jest jedynym projektem, nad którym obecnie pracuje studio. Co więcej, za zapowiedzianą podczas targów gamescom grę odpowiada zespół złożony z zaledwie dwunastu osób.

Ciekawa też jest kwestia platform docelowych tej produkcji, do czego odniósł się Matthews. Zwiastun pokazany podczas konferencji Sony mówił jedynie o tym, że gra „ukaże się najpierw na PlayStation 4”, co sugeruje czasową ekskluzywność. Według Matthewsa nie oznacza to wcale, że Hellblade ukaże się również na innych platformach. Z racji, że zespół pracujący nad tą produkcją jest mały, na chwilę obecną powstaje jedynie wersja na PS4. Co dalej? Tego nie wiadomo.

Wracając jednak do innych projektów Ninja Theory, o których wspomniałem wcześniej. Matthews oczywiście nie chciał wyjawić, o jakie tytuły chodzi - czy to nowe marki, czy też kontynuacje starych - ale potwierdził oficjalnie, że powstają. Zatem nie porzucajcie nadziei o sequelach swoich ulubionych slasherów od NT, być może studio już niedługo pozytywnie was zaskoczy.

Źródło: www.dualshockers.com

Tagi: Devil May Cry dominic matthews enslaved: odyssey to the west hellblade Ninja Theory playstation 4 sony computer eintertainment