Michał Madanowicz Michał Madanowicz 14.08.2014 13:05
Więcej szczegółów na temat działania aplikacji SharePlay
916V

Więcej szczegółów na temat działania aplikacji SharePlay

Wcześniej informowaliśmy o zawartości aktualizacji systemu PS4 do wersji 2.0, która udostępniona zostanie jesienią. Jedną z usług, jakie zadebiutują wraz z aktualizacją, będzie długo wyczekiwane SharePlay, czyli wirtualna kanapa. Jak dokładnie będzie działać, tłumaczy Shuhei Yoshida.

Prezes Sony Worldwide Studios w rozmowie z Famitsu przybliżył nieco szczegóły działania nowej usługi.

Jak to działa? Przykładowo mój przyjaciel posiada grę, której ja nie mam. Proszę go, żeby dał mi zagrać, i jeśli wyśle mi zaproszenie, mogę otrzymać dostęp do jego PS4 i grać, oglądając stream z jego konsoli. To takie PlayStation Now w mikroskali.

Yoshida dodał też, że z usługą kompatybilna będzie każda gra, w której podstawowym kontrolerem jest DualShock 4. Co dość istotne, deweloperzy nie muszą robić nic, aby ich gry działały w SharePlay - wystarczy obsługa wspomnianego pada.

Ciekawie w tym przypadku wygląda też opcja zapisu stanu gry. Wszystkie postępy, jakie poczyniliście grając w dowolny tytuł za pośrednictwem SharePlay, możecie przenieść na swoją konsolę. Jeśli więc zdecydujecie się później kupić własną kopię gry, nie musicie zaczynać wszystkiego od zera, tylko od momentu, w którym skończyliście zabawę na konsoli znajomego.

Oczywiście w czasie, kiedy będziecie grali poprzez usługę, wasz przyjaciel oddaje wam pełną kontrolę nad swoim systemem. Nie może więc w trakcie zabawy używać konsoli, ponieważ będzie to oznaczało zakończenie działania aplikacji.

Źródło: www.kotaku.com

Tagi: aktualizacja 2.0 aktualizacja systemu playstation 4 ps4 share play shareplay shuhei yoshida