Mateusz Greloch Mateusz Greloch 14.08.2014 12:45
Jest szansa na powrót Dead Space
581V

Jest szansa na powrót Dead Space

Dead Space™ (PS3) było grą, która na nowo zdefiniowała rynek futurystycznych horrorów i pokazała, że gry nadal potrafią przerazić, a sprawna mechanika z odpowiednią oprawą graficzną potrafią przyspieszyć bicie serca. Produkcja Visceral Games zadowalała zarówno fanów grozy jak i tych, którzy szukali czegoś nowego z gatunku sci-fi. Czy to uczucie wróci?

Po niezbyt udanej, trzeciej części, Visceral zbratało się z DICE i pracuje nad Battlefield: Hardline (PS4), jednak obiecuje, że marka Dead Space nie jest, nomen omen, martwa i nikt nawet nie myśli o jej porzucaniu. Potwierdza to Steve Papoutsis:

Czy Dead Space jest martwe? Nie dla mnie! Kocham tę markę, Visceral również. Pracowaliśmy nad nią siedem lat i to był dobry okres na przerwę. Nigdy nie wiadomo gdzie trafisz ani co będziesz robił. Zdecydowanie byłbym podekscytowany na samą myśl jak ta seria mogłaby wyglądać na nowych konsolach.

My również Steve, my również. Mam nadzieję, że po wydaniu i przypilnowaniu prac na DLC do Battlefield: Hardline (PS4), Visceral jeszcze raz wpakuje nas w egzoszkielet i każe przemierzać kosmiczne wahadłowce, zmuszając do ucieczki przed nekromorfami.

Źródło: Kotaku.com

Tagi: Dead Space gamescom 2014 playstation 4 visceral games