Marek Kłos Marek Kłos 14.08.2014 12:28
Wirtualna rzeczywistość puka do hangaru War Thundera
616V

Wirtualna rzeczywistość puka do hangaru War Thundera

Darmowa gra, w której możemy zmagać się z przeciwnikami przy pomocy samolotów, jak i czołgów od jakiegoś czasu gości na PlayStation 4. W którymś momencie te potyczki przeniosą się w zupełni inny wymiar - dosłownie.

Gaijin Entertainment ogłosiło, że War Thunder (PS4) będzie wspierał technologię Projektu Morpheus na konsoli PlayStation 4. W przypadku innych platform, takie samo wsparcie otrzyma bliźniacze urządzenie przeznaczone dla PC, czyli Oculus Rift.

Co jak co, ale akurat tego typu gra naprawdę świetnie nadaje się dla technologii VR. Możliwość swobodnego rozglądania się po kokpicie pilotowanego przez nas samolotu, działa na wyobraźnię. Poza tym będzie to po prostu praktyczne. W tym momencie widok z kabiny jest o wiele trudniejszy do ogarnięcia, niż ten w którym widzimy samolot z zewnątrz i w każdej chwili możemy sprawdzić, czy nie ma jakiegoś bandyty na ogonie. Dzięki technologii gogli VR, będzie można poczuć się jak prawdziwy as przestworzy i jeszcze bardziej zaangażować się w podniebne potyczki. Ode mnie wielkie tak. Nie mogę się doczekać.

Źródło: http://www.gameinformer.com/

Tagi: gajin entertainment gamescom 2014 PlayStation 4 project morpheus war thunder