Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.08.2014 09:57
Na Tokyo Game Show Sony skupi się na PlayStation 4
455V

Na Tokyo Game Show Sony skupi się na PlayStation 4

Brakowało Wam japońskich gier na E3 i Gamescom 2014? Liczyliście, że Sony w Kraju Kwitnącej Wiśni skupi się na Vicie skoro to jedyny rynek na którym ten sprzęt się sprzedaje? Ha, takiego! Shuhei Yoshida w rozmowie z redaktorem Famitsu ujawnił plany Sony odnośnie TGS.

Yoshida przyznał, że kilka zapowiedzi nowych gier Sony musiało wyciąć by zmieścić zwiastuny Bloodborne (PS4) i The Order 1886 (PS4). Były także inne powody, ale o nich Yoshida nie chciał już mówić. Za to chętnie otworzył się na pytanie o nadchodzące, wrześniowe targi Tokyo Game Show. I tutaj dobra wiadomość dla posiadaczy PS4 wielbiących japońskie produkcje.

Sony zdaje sobie sprawę, że PS4 w ojczyźnie radzi sobie źle i nie ma za bardzo gier, które zachęcą Japończyków do kupna ich konsoli. Dlatego Shuhei zapewnił, że Sony pracuje z wieloma wydawcami 3rd party by zapewnić wsparcie typowych, japońskich gier. Efektem tego będzie ogromna ilość nowych zapowiedzi na PS4, gdyż Sony zamierza się skupić na tej konsoli. PS Vita? Yoshida się nawet o niej nie zająknął.

Zdradził za to, że Project Morpheus otrzyma specjalne gry, nakierowane na japoński rynek. Co to może oznaczać, chyba nie trzeba nikomu mówić.

Czyli posiadacze Vity mogą przestać się łudzić, że Sony będzie wspierać ten sprzęt. Pozostaje to, co wydawcy 3rd party przygotują. A powoli PSP umiera, więc coraz to więcej gier wychodzi na PS Vita.

Źródło: http://www.famitsu.com/news/201408/14059136.html

Tagi: playstation 4 shuhei yoshida tokyo game show 2014