Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.08.2014 18:49
Sierra wraca i wskrzesza dwie znane marki - Geometry Wars oraz King's Quest
432V

Sierra wraca i wskrzesza dwie znane marki - Geometry Wars oraz King's Quest

Sierra obiecywała pierwsze informacje o swojej nowej przyszłości na targach Gamescom. Te wystartowały, a słowa dotrzymano. Czym będzie "nowa" Sierra? Z czym wróci i jaka będzie jej przyszłość? Na te pytania mamy odpowiedź.

Activision postanowiło wskrzesić markę Sierra by ta funkcjonowała jako wydawca mniejszych produkcji nad którymi będą pracować mniej znane ekipy. Wykorzystywane mają być oczywiście starsze własności intelektualne Sierry, czego efektem są pierwsze dwa projekty.

Pierwszym z nich jest znana posiadaczom Xboksa 360 seria - Geometry Wars. Trzecia część, nosząca podtytuł Dimensions trafi w okolicach przyszłego roku na wszelakie sprzęty na których się da ją sprzedać. W informacji prasowej mowa o PSN, Xbox Live i Steam, więc zakładać można jako platformy PS3, PC i Xbox One. Ważna informacja - nad tym tytułem nie będzie pracować oryginalny twórca Geometry Wars.

Drugim tytułem, znanym przede wszystkim starszych graczom będzie "nowe" King's Quest, którego premierę ustalono na 2015 rok. Platform na które gra ma trafić nie ujawniono, ale wiemy, że dewelopingiem zajmie się ekipa The Odd Gentlemen, która na koncie ma The Misadventures of P.B. Winterbottom.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2014-08-12-sierra-online-is-back-and-so-is-geometry-wars-and-kings-quest

Tagi: actvision Geometry Wars 3: Dimensions king's quest sierra