Marek Kłos Marek Kłos 13.08.2014 15:25
Microsoft potwierdza - wyłączność na Rise of The Tomb Raider jest czasowa
1741V

Microsoft potwierdza - wyłączność na Rise of The Tomb Raider jest czasowa

Po tym jak w sieci rozpętała się burza dotycząca ekskluzywności dla platform Microsoftu Rise of the Tomb Raider (PS4), przychodzą nowe informacje. W wywiadzie dla Eurogamera, Phill Spencer przyznaje, że ta ekskluzywność jest czasowa.

Nie wiadomo co prawdą jak długo będzie trwała umowa Crystal Dynamics z Microsoftem, ale mam nadzieję, żę ta informacja trochę uspokoi wzburzonych graczy. Poniżej możecie przeczytać część rozmowy Phila z dziennikarzem Eurogamera

Gdy ludzie mnie pytają o wydanie gry na innych platformach - nie mogę im odpowiedzieć. Moją pracą nie jest rozmowa o grach, których nie jesteśmy właścicielami. Mamy pewną umowę ze Square i Crystal Dynamics i jestem z niej zadowolony.

Widzę jakie są reakcje. Jeśli jestem w tym momencie posiadaczem PS4, to czuje się jakby zabrano mi markę. Nie kupiłem jej. Nie kupiłem studia. Ono nie jest moje. Gdy upłynie pewien czas, tak jak było z Ryse i Dead Rising 3 zobaczymy co się wydarzy.

E: Więc jaka naprawdę jest ta umowa?

Mamy Tomb Raidera, który pojawi się w okresie świątecznym 2015 ekskluzywnie na Xboksie 360 i Xboksie One. Nie będę starał się nikogo oszukać na temat warunków jakie przy tym panują. To co zrobią z marką (Square) w dłuższym okresie, to nie moja sprawa. Nie ja to kontroluję. Wszystko o czym mogę mówić, to układ, który mamy obecnie. Nie wiem, w jakim kierunku pójdzie Tomb Raider.

E: Czy jest czasowy limit tej ekskluzywności?

Tak, umowa ma czas trwania. Nie kupiłem jej. Nie jestem właścicielem tej marki.

To chyba tyle, jeśli chodzi o całą awanturę. Tak jak się spodziewałem, Rise of the Tomb Raider (PS4) będzie czasowym eksem dla platform Microsoftu. Gdyby faktycznie kupili tę markę, w moim przekonaniu byłoby to błędem. Takie akcje można odstawiać przy nowych Ip, ale nie grach, których poprzednia część ukazała się na wszystkich wiodących platformach. Gracze by im tego nie wybaczyli.

Źródło: http://www.eurogamer.net/

Tagi: Crystal Dynamics ekskluzywność czasowa playstation 3 playstation 4 rise of the tomb raider