Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.08.2014 22:58
Nieskończone możliwości kreacji w LittleBigPlanet 3
1326V

Nieskończone możliwości kreacji w LittleBigPlanet 3

Sumo Digital chce z trzeciej części LittleBigPlanet uczynić absolutny kombajn jeśli chodzi o możliwości kreacji własnych plansz, a nawet gier w ... grze. W ramach targów Gamescom uchylono rąbka w kwestii edytora. Ten będzie absolutnie gigantyczny.

Rozbudowano możliwości edycyjne naszych postaci. Poza zmianą ciuchów i obklejeniu naklejkami Szmaciaka, będziemy mogli zmienić ich zachowanie, fizykę i to, jak się zachowują w trakcie poruszania. Mało? Dojdzie także nowy gadżet Sackboya - Blaster Handle, który pozwoli na stworzenie dowolnego akcesorium z dowolnym działaniem. Ograniczenia? Wyłącznie nasza wyobraźnia i umiejętności.

Jeśli chodzi o sam edytor plansz, to wyrzucono limit w termometrze. Od teraz plansze mogą być tworzone tak długo, aż braknie nam miejsce na dysku. Dodatkowo podniesiona została maksymalna ilość warstw. W LBP3 będzie można ich mieć maksymalnie 16. Zaznaczono także, że będziemy mogli tworzyć z wykorzystaniem panelu dotykowego w padzie.

Ale to nie wszystko. Dzięki nowym narzędziom, będziemy mogli tworzyć własne mapy przygodowe na których usadowione postaci dające nam...zadania do wykonania. Sackboy otrzyma także swój ekwipunek, do którego będzie mógł schować potrzebne później przedmioty.

Łącznie pojawi się 70 kompletnie nowych narzędzi, 29 zostanie ulepszonych z LBP i LBP2, a do tego 10 kompletnie nowych z wersji na PS Vita będzie także dostępna. Całościowo otrzymamy 250 narzędzi do stworzenia własnej planszy, a może i gry.

Ale uwaga, to nie wszystko. Całość zostanie zintegrowana ze stroną LBP.me, by łatwo dzielić się materiałami wideo, wyszukiwać poziomy i graczy.

A skoro już się naczytaliście, to garść zrzutów i nowy zwiastun.

Tagi: galeria gamescom 2014 littlebigplanet 3 playstation 3 playstation 4 Sumo Digital wideo