Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.08.2014 20:55
Masa nowości w aktualizacji PS4 do wersji 2.0
3866V

Masa nowości w aktualizacji PS4 do wersji 2.0

W trakcie chwili przerwy od zapowiadania kolejnych gier, które trafią na PS4, Jim Ryan postanowił zdradzić nam co dostaniemy w aktualizacji systemu PS4 do wersji 2.0. Ta powinna pojawić się jesienią, a do tego czasu poznamy większość wprowadzonych w niej nowości.

Pierwszą opcją, która ucieszy wiecznie narzekających na brak aplikacji YouTube będzie...wprowadzenie tej aplikacji do systemu. Tak gdyby ktoś zamiast grać, chciał oglądać gry na PS4. Ponadto zostanie dodana opcja wgrywania bezpośrednio materiałów z konsoli do YouTube'a.

Kolejną nowością, szeroko omówioną jest Share Play o którym wielu myślało, że Sony zapomniało. Japończycy w skrócie określają to jako wirtualna kanapa. Na czym będzie Share Play polegał? Każdy posiadacz PS+ będzie mógł z niego skorzystać. Całość opierać się ma na udostępnianiu naszych gier komuś z listy znajomych. Dlatego właśnie wirtualna kanapa. Masz kumpla gdzieś daleko, a chcecie zagrać razem w jakiś tytuł, którego on nie ma? Nic trudnego - odpalasz Share Play i gracie razem, bez żadnych ograniczeń. Jedyny wymóg - obie osoby muszą mieć opłacone PS+.

Dodatkowo, będziemy mogli zaprosić znajomego by przeszedł nam moment w grze, który sprawia nam problemy. Utkniecie gdzieś w The Last of Us Remastered (PS4)? Zaproś wirtualnie kumpla, który ci to przejdzie.

Wspomniano także o opcji wyszukiwania znajomych, działające w czasie rzeczywistym "What's New" z którego łatwiej będzie dołączyć do gry naszych znajomych lub oglądać udostępniane przez nich materiały.

Więcej nowinek ma zostać ujawnionych bliżej aktualizacji.

Tagi: firmware gamescom 2014 oprogramowanie playstation 4