Daniel Stroński Daniel Stroński 12.08.2014 17:36
Podróż i Unfinished Swan jeszcze w tym roku na PlayStation 4
464V

Podróż i Unfinished Swan jeszcze w tym roku na PlayStation 4

Najpierw dostaliśmy wskazówki, później gry pojawiły się na liście tytułów tegorocznego Gamescomu. Teraz zaś oficjalnie i ze zwiastunem możemy powitać na obecnej generacji Podróż (PS4) oraz The Unfinished Swan™ (PS4).

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wpis zapowiadający oba oryginalne tytuły dystrybucji cyfrowej w podkręconej graficznie wersji na PlayStation 4. Krótkie przypomnienie.

The Unfinished Swan™ (PS4) to nieszablonowa produkcja, w której wszystko jest białe i nie sposób zorientować się w tym jednokolorowym, trójwymiarowym świecie. Na pomoc przychodzi opcja rzucania kul z czarną farbą, których rozbryzg nakreśla krawędzie ścian lokacji i obecnych w nich przedmiotów. Historia przedstawia przygodę sieroty Monroe, który po stracie niekończącej swych obrazów matki, zabrał do sierocińca szkic łabędzia. Ten pewnego razu zniknął zostawiając puste płótno, a mały protagonista ruszył na poszukiwanie zguby.

Podróż (PS4) zaś to gra-doświadczenie, stawiająca na eksplorację pustynnego świata i poznawanie jego tajemnic. W trakcie rozgrywki możliwe jest dołączenie do innej osoby, jednak twórcy nie zaoferowali żadnych opcji związanych z bezpośrednią komunikacją - gracze mogą wymieniać się jedynie krótkimi, melodyjnymi komunikatami dźwiękowymi. Wielokrotnie nagradzana perełka i objawienie ubiegłej generacji.

Obie te gry trafią na PS4 jeszcze w tym roku, podkręcone do rozdzielczości 1080p.

[AKTUALIZACJA]

Obie gry wspierają funkcję Cross-Buy, więc jeśli kupiliście je w wersji na PS3, ściągniecie za darmo na PS4.

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: armature studio Gamescom gamescom 2014 giant sparrow Journey playstation 4 podróż thatgamecompany unfinished swan