Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.08.2014 21:15
Twórcy Remember Me wraz ze Square Enix zapowiadają intrygujące Life is Strange
1244V

Twórcy Remember Me wraz ze Square Enix zapowiadają intrygujące Life is Strange

Gdy informowaliśmy o tym, że studio DontNod odpowiedzialne za Remember Me™ (PS3) jest bliskie bankructwa, nikt nie spodziewał się, że uda im się z tego wyjść. Na szczęście dla fanów ich pomysłów - po pomocy rządu, restrukturyzacji i udanych negocjacjach ze Square Enix - deweloper wraca do akcji z nową grą. Jest nią Life is Strange (PS4).

Tytuł ten będzie przygodówką wypuszczaną epizodycznie jak chociażby gry Telltale Games. Najmocniejszym punktem całej gry ma być nasza główna bohaterka - Max Caulfield. Wróciła ona po kilku latach nieobecności do rodzinnej miejscowości tylko po to, by odkryć na miejscu dziwne zniknięcia znanych jej osób. Okazuje się także, że Max ma zdolność manipulowania czasem.

Wydawca porównuje rozgrywkę do filmu Efekt Motyla, gdzie każda ingerencja w oś wydarzeń powodowała wytworzenie kolejnej rzeczywistości, zmieniając kompletnie bieg historii. To od nas ma zależeć, czy się na to zdecydujemy i będziemy żyć z konsekwencjami, czy zaczniemy bawić się w Boga, co może nas przerosnąć.

Gra będzie dostępna dla dziennikarzy na targach Gamescom i pojawi się na PS3, PS4, Xboksie One, Xboksie 360 i PC.

Poniżej znajdziecie pierwszą galerię.

Źródło: http://eu.square-enix.com/en/blog/announcing-life-strange

Tagi: Dontnod Entertainment galeria Life is Strange playstation 3 playstation 4 Square Enix