Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.08.2014 11:20
W Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych odnaleziono kod niewydanej na PSP gry z Dukiem
839V

W Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych odnaleziono kod niewydanej na PSP gry z Dukiem

Duke Nukem obarczony jest okropną klątwą. Nie dość, że na Duke Nukem Forever (PS3) fanom przyszło czekać kilkanaście lat, to gra okazała się najwyżej średniakiem. Ponadto planowana premiera Duke Nukem: Critical Mass na PSP nigdy nie doszła do skutku. Gdy wydawało się, że projekt wyparował z naszej planety, znaleziono kod źródłowy. Gdzie?

W Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych. Od 2006 roku Biblioteka przyjmuje stopniowo gry wideo w celu ich archiwizacji i zachowaniu ku potomnym. Średni wynik to 400 gier rocznie, które trafiają do archiwów, z czego 99% to wydane na rynek, fizyczne kopie. Czasami trafi się niewydana produkcja, kod źródłowy, albo nagrany na VHS materiał wideo.

W tym przypadku, kilka miesięcy temu w trakcie kolejnego procesu katalogowania przekazanych materiałów, pracownik Biblioteki trafił na płytę DVD-R opisaną jako Duke Nukem: Critical Mass. Z początku myślano, że jak zawsze mają do czynienia z materiałem wideo. Ale zaskakująco - wpis w bazie wskazywał na pełną grę lub jej kod źródłowy.

Po sprawdzeniu okazało się, że jest to kompletny kod gry, która na PSP nigdy nie została wydana. Za grę odpowiadać miało Midway, które w połowie prac straciło prawa do tego tytułu, więc przemianowano grę na Extraction Point: Alien Shootout. Wersja na Nintendo DS pojawiła się później, kompletnie bez żadnych zapowiedzi.

Dokładniejszy opis zawartości wraz ze zdjęciami znajdziecie w tym miejscu. A ja podrzucam jeszcze zwiastun w którym zapowiedziano aż trzy gry z Księciem.

 

Źródło: http://blogs.loc.gov/digitalpreservation/2014/08/dukes-legacy-video-game-source-disc-preservation-at-the-library-of-congress/

Tagi: duke nukem: critical mass playstation portable