Mateusz Greloch Mateusz Greloch 09.08.2014 09:46
Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1 prezentuje zatrzęsienie materiałów z rozgrywki
311V

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1 prezentuje zatrzęsienie materiałów z rozgrywki

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1 (PS Vita) to odnowiona wersja pierwszej gry z serii, wzbogacona o kilka ciekawych szczegółów i przeniesiona na PS Vita. Hyperdimension Neptunia (PS3) była przeznaczona wyłącznie na konsole stacjonarne, a teraz każdy zapalony gracz będzie ją mógł zabrać ze sobą w podróż.

Premiera zbliża się wielkimi krokami, więc twórcy przygotowali dla nas aż cztery materiały wideo, dzięki którym zobaczymy jak wygląda gra w akcji. Pierwszy z nich prezentuje możliwość tworzenia swoich własnych dysków, które wzmocnią naszych bohaterów. Każdy z nich może posiadać tylko jeden dysk, więc musimy rozważyć, czy bardziej przyda nam się ochrona przed konkretnymi atakami, a może wolimy się szybciej poruszać.

Drugi i trzeci materiał prezentują wybrane ataki EX Finish, które zadają ogromne obrażenia przeciwnikom. Kolejne umiejętności EXE dostajemy na konkretnych poziomach postaci, ale zanim się ich nauczymy, dostaniemy też konkretne umiejętności przygotowujące nas to tzw. EX Finish, które z impetem zakończy naszą rundę. Każda postać może nauczyć się do czterech ruchów EX Finish.

Ciekawym pomysłem jest system Plan. Plan to nic innego jak lista wymagań do spełnienia, którą można znaleźć podczas przechodzenia gry. Po ich wykonaniu, będziemy mogli wpłynąć na zawartość gry - np. dodać kolejne podziemia, zmienić przedmioty, osłabić przeciwników lub sprawić, że zaczną sprawiać nam kłopoty.

Źródło: gematsu.com

Tagi: compile hearts hyperdimension neptunia re;birth 1 idea factory playstation vita wideo