Mateusz Greloch Mateusz Greloch 07.08.2014 16:53
Google znowu kastruje Twitcha - algorytm wyciszy nielegalnie użyte licencjonowane utwory
622V

Google znowu kastruje Twitcha - algorytm wyciszy nielegalnie użyte licencjonowane utwory

Włodarze Twitch.tv postanowili rozesłać informację drogą mailową, w której znajdziemy m.in. takie nowinki jak blokowanie licencjonowanej muzyki, którą gracze puszczają podczas swoich transmisji.  Google, które przejęło Twitcha tłumaczy to troską o dobro streamujących, którzy nie będą musieli bać się o pozwy. Jak dokładnie dotknie to wszystkich tych, którzy chcą zapewnić rozrywkę oglądającym podczas transmitowania nudniejszych gier?

Aby "pomóc" streamującym uniknąć roszczeń dotyczących składowania w archiwum materiałów z nielegalnie użytymi utworami wymagającymi licencji, Twitch użyje algorytmu, który wzorem tego obecnego na YouTube, rozpozna czy podczas naszych transmisji takowe utwory się pojawią. Algorytm powstał przy współpracy z Audible Magic i jeśli jakikolwiek utwór chroniony prawem przez wyżej wymienioną firmę pojawi się w naszych archiwalnych materiałach, to ścieżka dźwiękowa zostanie zablokowana. Powiecie, że to nic, skoro dotyka to wyłącznie zapisów w archiwum, a nie transmisji na żywo? A co powiecie na blokowanie setek kont ludzi, którzy transmitują swoje wyczyny w grach muzycznych typu Rock Band (PS3) lub Rocksmith 2014 Edition (PS3)

Jeśli algorytm wychwyci nielegalne użycie utworu, to wyciszy nasz materiał na 30 minut. Tak będzie działało skanowanie - będą wyłapywane fragmenty po 30 minut i jeśli w ciągu tych 30 minut pojawi się utwór wymagający licencji, to zostanie on wyciszony. Nie wystarczy jednak, by powstrzymać się od dodawania własnej muzyki do transmisji, bowiem algorytm działa też na tę, użytą w grze. Jeśli więc, przykładem powyższych gier muzycznych, jakaś gra użyje utworu określonego jako zabroniony do publicznego odgrywania bez licencji w ramach bazy danych Audible Magic, to dana transmisja zostanie wyciszona. W ten sposób wszyscy lubujący się w grach muzycznych mogą jedynie transmitować na żywo, bowiem ich archiwum zostanie całkowicie lub jedynie w części wyciszone.

Mało Wam? A co powiecie na muzykę w tle o której nawet nie wiecie? Wystarczy, że zadzwoni Wam telefon z ustawionym utworem na dzwonek, mikrofon wychwyci jej fragment, algorytm rozpozna muzykę i wyciszy Wam całe 30 minut materiału z archiwum. Jeśli uznamy, że dany materiał został zablokowany niesłusznie, możemy się odwołać od decyzji algorytmu, przedkładając stosowne dokumenty uprawniające nas do używania danego kawałku [DMCA]. 

Witamy w nowym Twitchu według Google.

Źródło: Twitch.TV

Tagi: audible magic google playstation 4 twitch twitch.tv