Daniel Stroński Daniel Stroński 06.08.2014 17:44
"Taktyka" opuszcza Frozen Synapse: Tactics... ale jak to?
617V

"Taktyka" opuszcza Frozen Synapse: Tactics... ale jak to?

Topowy indyk taktyczny Frozen Synapse z tabletów miał trafić w usprawnionej wersji na PlayStation 3 i PS Vitę. Tak dopieszczoną grę ochrzczono tytułem Frozen Synapse: Tactics, ale nazwa ta już nie obowiązuje i od dziś zmagania grupy futurystycznych żołnierzy na konsolach Sony będziemy nazywać...

Zapomnijcie o Frozen Synapse: Tactics - przywitajcie Frozen Synapse Prime (PS3).
 
 
Frozen Synapse Prime (PS3) to jedna z najlepiej ocenianych produkcji pecetowych, objawienie turowych strategii, które rzeczywiście premiuje taktyczne myślenie. Jest to turówka, w której gracz przejmuje kontrolę nad elitarnym oddziałem futurystycznych żołnierzy. Różnią się wyposażeniem (shotguny, snajperki, cięższe działa) i należy umiejętnie wybierać oraz ustawiać swoje jednostki. Plansze są w pełni zniszczalne i nic nie stoi na przeszkodzie, by przy pomocy eksplozji zrobić sobie drzwi do zamkniętego pomieszczenia.
 
Akcję obserwujemy z góry, długimi minutami pieczołowicie planując przyszłe posunięcia, które rozegrają się na przestrzeni kilku sekund. Oprócz kampanii nasze umiejętności przetestuje sieciowy multiplayer i dodatki w postaci kółka poleceń, dynamicznego pola zasięgu wzroku czy Replay Theatre, gdzie zachowamy najciekawsze starcia i obejrzymy cudze (wraz z całym planowaniem).
 
Gra została zapowiedziana na tegoroczną jesień.

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: double eleven Frozen Synapse Prime Frozen Synapse: Tactics galeria playstation 3 playstation vita