Piotr Kaźmierczak Piotr Kaźmierczak 06.08.2014 11:42
Policja weszła do tokijskiego biura Square Enix
761V

Policja weszła do tokijskiego biura Square Enix

Świat obiegła właśnie informacja, że wczoraj do siedziby japońskiego biura Square Enix w Tokio  "zawitała" tamtejsza policja. Całość ma związek z oskarżeniem wytoczonym przez SNK Playmore.

Chodzi o pozew dotyczący naruszenia przez Square Enix własności intelektualnej SNK, której miano się dopuścic w przypadku mangi High-score Girl. Policja zamierza przyjrzeć się skonfiskowanym dowodom, a także przesłuchać świadków.

SNK tłumaczy, że komiks zawiera ponad 100 momentów, w których pojawiają się postacie z ich gier. Mało tego, na końcu każdego tomiku pojawia się znaczek "(C)SNK Playmore", który ma sugerować, że bohaterowie zostali wykorzystani za zgodą firmy.

Twórcy serii King of Fighters dowiedzieli się o tym wszystkim za sprawą anime na podstawie mangi, którego realizację rozpoczęto w zeszłym roku. Wtedy to zespół tworzący animowaną wersję wysłał do nich prośbę o autoryzację. 

Tego typu akcje wydawały mi się niemal niemożliwe we współczesnym świecie. A przynajmniej nie w przypadku tak dużych firm i na tak dużą skalę. Ciekawe jakie konsekwencje mogą spotkać Square Enix, jeżeli okaże się, że faktycznie korporacja bezprawnie wykorzystała ogrom materiałów SNK.

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=868814

Tagi: snk playmore Square Enix