Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.08.2014 11:49
Powstaje Resident Evil Remaster HD - najbardziej nieprawdopodobna plotka potwierdzona [Aktualizacja #2]
3267V

Powstaje Resident Evil Remaster HD - najbardziej nieprawdopodobna plotka potwierdzona [Aktualizacja #2]

Wczoraj sieć obiegła jedna z najbardziej nieprawdopodobnych plotek od dawien dawna - Capcom miał ponoć zabrać się za remaster Resident Evil Remake z Nintendo GameCube. Źródło było wątpliwe, toteż nikt nie dał temu wiary. Jednak dzisiejsze informacje Famitsu potwierdzają wczorajsze plotki. Biohazard Remaster jest w trakcie tworzenia.

[Aktualizacja #2] Dodaliśmy oficjalne zrzuty udostępnione przez Capcom.

[Aktualizacja #1] Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - poznaliśmy pierwsze konkrety. Gra trafi na PS3 i Xboksa 360 w listopadzie tego roku. Wersja ta będzie oferować rozdzielczość 720p i 30 klatek na sekundę. Wydanie na PS4 i Xboksa One pojawi się na początku 2015 roku wyłącznie (na ten moment) w cyfrowej dystrybucji.

[Oryginalny news]

Co poza solidnym liftingiem graficznym (1080p na nowej generacji i PC) zaoferuje Capcom? Dostaniemy wybór między formatem obrazu 4:3, a także 16:9. Będziemy mieli także wybór w kwestii sterowania. Albo zdecydujemy się na klasyczne albo nowe, w którym postać poruszy się zgodnie z ruchem analoga.

Czekamy jeszcze na zrzuty, ale udostępniamy wam porównanie z oficjalnej strony gry:

Poza tym, że sama gra powstaje nie wiemy kompletnie nic. Na stronie Famitsu pokazano mały skan, obiecano wywiad z producentami gry oraz zaznaczono, że gra doczeka się solidnego liftingu.

Więcej informacji powinno pojawić się dzisiaj wieczorem lub jutro, gdy do sieci jak co tydzień wyciekną informacje o grze. Na ten moment znamy orientacyjną datę premiery - listopad 2014 roku.

Źródło: http://www.famitsu.com/news/201408/05058567.html

Tagi: Capcom playstation 3 playstation 4 resident evil remaster HD