Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.08.2014 20:57
Wojskowa junta banuje Tropico 5 w Tajlandii
482V

Wojskowa junta banuje Tropico 5 w Tajlandii

Do tej pory gdy ktoś pytał o Tajlandię, skojarzeń było kilka - wakacyjne kurorty, wszechobecni "ladyboys" czy miejsce nie tak dawnej tragedii. Od dzisiaj gracze będą mogli kojarzyć ten kraj z zabawną z naszej perspektywy decyzją o zbanowaniu Tropico 5 (PS4).

Rządząca po przewrocie wojskowym junta wraz z departamentem cenzury podjęła decyzję o zakazie sprzedaży tej produkcji na wszystkie platformy. Poinformował o tym manager marketingowej firmy New Era Thailand - Nonglak Sahavattanapong. Powód? Pewne elementy w kampanii dla jednego gracza mogą burzyć ład społeczny, który ważny jest w tym momencie.

Co ciekawe, poprzednie odsłony serii były tam sprzedawane bez problemu, ale wtedy też deweloper nie przykładał aż takiej uwagi do historii w trybie dla jednego gracza, więc i nie było czym wzbudzać zniesmaczenia i zaniepokojenia.

O co halo? Jeśli ktoś nie zna serii, to już wyjaśniam. W grze wcielamy się w rolę dyktatora, który panuje na fikcyjnej wyspie. Od nas zależy jak potoczy się rozwój naszego kraju. Ot, jeszcze by komuś w Tajlandii przyszło do głowy, że wojskowa junta może się mylić...

Źródło: http://abcnews.go.com/Technology/wireStory/thailands-censors-ban-tropico-computer-game-24829640

Tagi: Kalypso tajlandia tropico 5