Marek Kłos Marek Kłos 04.08.2014 13:56
Wiemy kiedy powinno pojawić się wielce wyczekiwane Star Wars Battlefront
776V

Wiemy kiedy powinno pojawić się wielce wyczekiwane Star Wars Battlefront

Wiemy już, że Star Wars Battlefront (PS4) nie będzie jakoś specjalnie powiązane z kolejnym filmem gwiezdnej sagi, który pojawi się w kinach, w grudniu 2015 roku. Słyszeliśmy też, że DICE chciało jednak wydać grę w okolicach premiery Star Wars: Episode VII. Teraz dowiedzieliśmy się, że Battlefront powinien pojawić się wcześniej.

Electronic Arts potwierdziło, że Star Wars Battlefront ma zaplanowaną premierę na lato 2015 roku. Są więc spore szanse, na to że zagramy już za rok. W oświadczeniu, wiceprezes wykonawczy EA - Patric Soderlund, który wcześniej mówił, że gra nie będzie ściśle powiązana z filmem, dodał:

To co budujemy, jest bardziej zakorzenione w tradycyjnym uniwersum Gwiezdnych Wojen i niekoniecznie powiązane z filmami, które powstają.

Kontynuując, dodał:

To dlatego, że chcemy zrobić grę, która uhonoruje historię Gwiezdnych Wojen. Oczywiście będą pewne rzeczy, które w jakiś sposób będą skojarzone w filmem, ale nie jesteśmy do niego przywiązani.

Bardzo cieszą mnie słowa, mówiące o przywiązaniu do tradycji uniwersum. Połączenie mechaniki gier z serii Battlefield, z kultowym światem odległej galaktyki, to coś, co cholernie pozytywie wpływa na moją wyobraźnię. Czuję w kościach, że to będzie niesamowita gra. Oby tylko twórcom udało się uniknąć wszelakich błędów, które nękają ostatnimi czasy gry z serii battlefield. W końcu mieli dość czasu, by nauczyć się czegoś na własnych potknięciach.

Źródło: http://www.breathecast.com/

Tagi: DICE Electronic Arts playstation 4 star wars battlefront