Marek Kłos Marek Kłos 04.08.2014 12:52
The Last of Us Remastered zdetronizowało Watch_Dogs
1130V

The Last of Us Remastered zdetronizowało Watch_Dogs

Hakerska piaskownica Ubisoftu królowała na topie list sprzedażowych w Wielkiej Brytanii, przez wiele ostatnich tygodni. Teraz jednak nadszedł nowy król i podobnie jak rok temu jego zeszło-generacyjny poprzednik, zajął należne mu miejsce.

Zmodernizowana wersja The Last of Us Remastered (PS4) podobnie jak jego poprzedniczka, okupuje obecnie pierwsze miejsce, na listach sprzedaży w UK, bez podziału na platformy. Jest to też piąta, największa premiera roku i czwarta jeśli chodzi o samo PlayStation 4. Watch_Dogs (PS4) w wersji na Xboxa 360 i PS4 z podziałem na konsole spadło na odpowiednio siódme i ósme miejsce. Ciekawostką może być fakt, że wersja na Xboxa One jest aż na trzydziestej dziewiątej pozycji.

Taki obrót spraw pokazuje jak silną pozycję wypracowało sobie PlayStation 4. Na rynku wciąż jest mnóstwo konsol poprzedniej generacji oraz konkurencja w obecnej, a jednak gra wydana tylko i wyłącznie na PS4, potrafiła objąć pierwszą pozycję, będąc jednocześnie jedynie reedycją, a nie nową odsłoną. Mam nadzieję, że tzw. remastery będą się ukazywać, ale nie chciałbym też, aby zalały one rynek blokując rozwój nowych marek i kolejnych odsłon lubianych gier.

Źródło: http://www.dualshockers.com/

Tagi: Naughty Dog PlayStation 4 the last of us remastered uk charts