Michał Madanowicz Michał Madanowicz 04.08.2014 11:16
Film Dead Island ma się dobrze - nowy producent i termin rozpoczęcia zdjęć
583V

Film Dead Island ma się dobrze - nowy producent i termin rozpoczęcia zdjęć

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów tematyki żywych trupów oraz serii Dead Island. Na podstawie gry, której pierwsze dwie odsłony stworzyło polskie studio Techland, powstanie film. Obecnie trwają poszukiwania reżysera projektu.

Deep Silver realizację pełnometrażowego filmu w uniwersum Dead Island planuje już od 2011 roku. Początkowo wydawca doszedł do porozumienia z firmą Lionsgate, która miała wyprodukować obraz, ale koniec końców umowa została zerwana, a prawa do marki wróciły do Deep Silver.

Jak donosi serwis Deadline, produkcja ta wciąż jest oczkiem w głowie DS i wygląda na to, że tym razem wydawca dopnie swojego. Film powstanie we współpracy z Occupant Entertainment, producentem filmów niezależnych, a pierwszy klaps na planie padnie prawdopodobnie w 2015 roku. Oto, co do powiedzenia na ten temat ma Klemens Kundratitz, szef Koch Media, do którego należy Deep Silver:

Uniwersum Dead Island oferuje bogaty i unikalny świat, który można rozwinąć znacznie poza doświadczenia związane z grami. Nie możemy się doczekać, aby móc udostępnić Dead Island nowej publiczności i podzielić się frajdą, jaką ta marka dostarcza wszystkim w Deep Silver.

Sporo dzieje się ostatnio w świecie Dead Island. Oprócz filmu powstają także gry: Dead Island 2 (PS4), Escape Dead Island (PS3) (spin-off) oraz Dead Island: Epidemic (MOBA).

Źródło: www.deadline.com

Tagi: Dead Island 2 dead island film Deep Silver escpae dead island lionsgate occupant entertainment