Michał Madanowicz Michał Madanowicz 02.08.2014 15:28
Uncharted 4: A Thief's End równie mroczne co The Last of Us?
1803V

Uncharted 4: A Thief's End równie mroczne co The Last of Us?

Przez długi czas Naughty Dog kojarzone było z historiami opowiadanym w pozytywnym tonie - naznaczonymi akcją i przygodą, ale nigdy przesadnym dramatyzmem. Zmieniło się to za sprawą postapokaliptycznego The Last of Us™ (PS3) i narracji uważanej obecnie za jedną z najbardziej dojrzałych w historii gier wideo. Czy będzie to miało wpływ na nowe produkcje studia, jak chociażby Uncharted 4: A Thief's End (PS4)?

Oglądając pierwszy zwiastun czwartej odsłony przygód Nate’a, nie sposób nie odnieść wrażenia, że zapowiadana jako ostatnia część cyklu gra uderzy w bardziej poważne tony. Sugerować to zdaje się również sam tytuł. Zdaniem Bruce’a Straleya z Naughty Dog, fani Uncharted mogą spać spokojnie, ponieważ studio nie zamierza czynić nowej gry mroczniejszą.

Uncharted to zupełnie inna marka i kierowana jest do graczy z kompletnie innych powodów. Nie wydaje mi się, aby The Last of Us wyznaczyło nowy kierunek, którym podążyć muszą wszystkie nasze kolejne projekty. Chcemy zachować charakter Uncharted jako lekkiej i pozytywnej opowieści. To, co możemy przenieść do tej serii z The Last of Us, tyczy się jedynie kwestii technicznych. Naszym pragnieniem jest utrzymanie tych dwóch marek różnymi od siebie.

Uncharted 4: A Thief’s End trafi do dystrybucji w 2015 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: www.eurogamer.net

Tagi: bruce straley Naughty Dog playstation 4 sony computer eintertainment the last of us uncharted 4: a thief's end