Mateusz Greloch Mateusz Greloch 01.08.2014 16:23
Bioware chwali CD Projekt RED za Wiedźmina 3: Dziki Gon
1242V

Bioware chwali CD Projekt RED za Wiedźmina 3: Dziki Gon

Mike Laidlaw, który obecnie pracuje nad Dragon Age: Inkwizycja (PS4) nie szczędzi miłych słów w kierunku CD Projekt RED. Twórca docenia wkład jaki seria gier o przygodach Geralta wniosła do gatunku RPG i jednocześnie porównuje polską produkcję do swojej. Z jakim skutkiem?

Fragment wywiadu udzielonego portalowi RPGSite mówi wszystko:

Przede wszystkim liczę na zakończenie wojenek o to, czym jest prawdziwe RPG. Przez lata debatowano o różnicach pomiędzy zachodnimi i japońskimi RPG. Teraz wracając do Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4) - Wiedźmin jest bardziej nastawiony na akcję, blisko mu do gier z Batmanem w roli głównej, gdzie walka odbywa się w czasie rzeczywistym - to jest super! Nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń. Gramy kolesiem z mieczem, który turla się i siecze przeciwników? Hit! Nasza gra opowiada o drużynie i współpracy, rozsadzaniu po mapie, przewadze wysokości - to zupełnie inny styl. Nie widzę powodu dla którego jedno miałoby być bardziej RPG od drugiego, ani żadnego dla którego obie gry nie mogłyby współistnieć na rynku.

Porównując nasz produkt do Wiedźmina lub Final Fantasy widzicie trzy różne gry - wybierzcie jedną! Wybierzcie wszystkie! Tak to właśnie widzę - każdy może się czegoś nauczyć od reszty. The Elder Scrolls V: Skyrim (PS3) też nas sporo nauczył, ale obraliśmy inną drogę. Wiedźmin jest kozacki i dobrze - za to ich [CDP RED] kocham.

Zawsze można to dopisać do zwykłych uprzejmości, ale miło zobaczyć zdrowe podejście do tematu. Każdy fan RPG ma dzisiaj tyle szczęścia, że może przebierać w takim podejściu do tematu tego gatunku, który mu najbardziej pasuje, a sukces jednej odnogi wcale nie musi oznaczać sromotnej klęski innego stylu. Jak będzie ostatecznie? Która gra wieńcząca trylogię okaże się większym hitem? Tego dowiemy się dopiero, kiedy obie zadebiutują na rynku.

Źródło: http://www.rpgsite.net/interview/3758-discussing-inquisition-and-beyond-with-dragon-age-s-creative-director

Tagi: BioWare CD Projekt RED dragon age: inkwizycja dragon age: inquisition ea electrionic arts playstation 3 playstation 4