Mateusz Greloch Mateusz Greloch 29.07.2014 16:07
Sony chce zarabiać więcej na PlayStation Network
1418V

Sony chce zarabiać więcej na PlayStation Network

Agencja Reuters przyjrzała się bliżej fenomenowi PlayStation i dowiedziała się ciekawych informacji odnośnie przyszłości marki, którą Sony ma zamiar podbić cały świat. Niestety nie mamy dobrych wiadomości, bowiem pod otoczką przyjaźni i zrozumienia dla graczy, PlayStation i PlayStation Network mają przynosić spore zyski, niekoniecznie poprzez gry.

Według Reutersa, Sony planuje przemianowanie marki PlayStation jako sprzęt wyjściowy dla usług sieciowych i wszelkiej maści aplikacjach wspierających transmitowanie treści z sieci w czasie rzeczywistym. To właśnie poprzez takie użycie PlayStation Network Sony ma zacząć sporo zarabiać na PlayStation - tak zarządził Kazuo Hirai, który zatrudnił szereg nowych menedżerów. Według analityków, jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w ciągu jednego roku fiskalnego 2016, japoński gigant może zarobić miliard dolarów, czyniąc z działu gier i usług sieciowych najbardziej dochodową odnogę Sony.

W ostatnim roku fiskalnym, firma zarobiła prawie 2 miliardy dolarów - prawie 90% tej kwoty pochodziło z wydziału zajmującego się grami wideo. Kwota ta zostanie przeznaczona na rozbudowę infrastruktury sieciowej, nowe serwery i poprawę działania usługi PlayStation Network, ale jest to inwestycja w przyszłość, która ma zwrócić się w ciągu najbliższych paru lat. Firma sama dobrze wie, że akurat rynek usług i przygotowanie sieciowe nie jest ich najmocniejszą stroną, ale jeśli odpowiednio zainwestuje środki, to jest szansa na to, że uda się osiągnąć zamierzony cel.

Popularność PS4 rośnie z dnia na dzień, a kondycja finansowa po zakończeniu zeszłego roku fiskalnego może zatrważać, ale zmniejszenie strat napawa optymizmem. Na pewno pomogła w tym premiera PlayStation 4.

Źródło: Reuters.com

Tagi: playstation 4 PlayStation Network reuters Sony Computer Entertainment