Michał Madanowicz Michał Madanowicz 04.07.2014 10:31
Darksiders 3 powstanie, ale na premierę trochę sobie poczekamy
3158V

Darksiders 3 powstanie, ale na premierę trochę sobie poczekamy

Jeśli marzy wam się trzecia część Darksiders, to usiądźcie i weźcie głęboki oddech. Nordic Games dość otwarcie zasugerowało, że powstanie kolejnej odsłony serii jest jedynie kwestią czasu. 

W rozmowie z serwisem GenGAME pełniący funkcję dyrektora produkcji Reinhard Pollice bez ogródek stwierdził, że Darksiders 3 to rzecz pewna jak amen w pacierzu.

Obecnie jesteśmy na etapie, gdzie bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe kierunki, jakie obrać może seria Darksiders. Myślę, że cykl jest dobrze zbalansowany, jeśli mowa o tym, jak działa mechanika rozgrywki, choć pierwsza i druga część nie ustrzegły się też błędów. (...) Staramy się patrzeć na Darksiders 3 pod różnymi kątami, co jak sądzę, wyjdzie grze na dobre. Chcemy znaleźć koncept rozgrywki, który zadowoli wszystkich.

Czy w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się zapowiedzi związanych z nowym rozdziałem marki? Pollice niczego nie wyklucza.

Po prostu trzymajcie rękę na pulsie i sprawdzajcie nasze ogłoszenia. Będzie przyszłość dla Darksiders. Powiem więcej, musi być przyszłość dla tej gry i będzie ona świetlana. Darksiders zawsze było świetne i takie też pozostanie, to zasada.

Dobrze wiedzieć, że Nordic Games szuka nowych rozwiązań i nie chce nam dostarczać po raz kolejny tego samego. Jednak jeśli to, co Pollice mówi, jest prawdą, na grę przyjdzie nam jeszcze poczekać dłuższy czas – etap produkcji jest bardzo wczesny i przypomina burzę mózgów mającą określić ogólny koncept.

Źródło: www.gengame.net

Tagi: darksiders Darksiders 3 nordic games reinhard pollice