Seria Assassin's Creed zmienia dewelopera

News
1108V
Seria Assassin's Creed zmienia dewelopera
Bartek Wiak | 02.07.2014, 21:02

Za nami już 6 gier z głównej serii, a przed nami . Do tej pory mogliśmy się trochę zmęczyć powtarzanymi przez Ubisoft Montreal pomysłami na grę, dlatego kolejna gra z tej serii będzie przygotowana przez Ubisoft Quebec.

Czy zmiana studia przyniesie sporo zmian? To się dopiero okaże, ale jest szansa, że do gry wkradnie się powiew świeżości. Nie wiemy jeszcze w jakim stopniu oddział z Quebec będzie polegał na pomocy innych departamentów. Ubisoft Montreal często korzystało z pomocy swoich kolegów, w tym też chłopaków z Quebec.

Ubisoft Quebec przygotowało do tej pory kilka DLC do poprzednich odsłon gry. To właśnie im zawdzięczamy Tyranny of King Washington oraz Freedom Cry. 

Francois Pelland, dyrektor oddziału w Quebec, obiecał graczom, że kolejna gra z serii będzie zawierała nowe elementy. Wspomniał również, że Ubisoft Montreal to potężne studio z setkami pracowników. Ich oddział jest trochę mniejszy, jednak dzięki ostatnim inwestycjom (Ubisoft przekazał im $28 mln) są w stanie zatrudnić 100 nowych pracowników (w sumie jest ich około 400) i wymienić swój sprzęt na lepszy. 

Wiadomo, że nowa gra będzie przeznaczona wyłącznie na konsole nowej generacji. Nie wspomniano na jakie dokładnie, ale możemy liczyć, że będzie to PS4, Xbox One i PC.

Źródło: computerandvideogames.com

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych