Daniel Stroński Daniel Stroński 02.07.2014 18:30
Wirtualna rzeczywistość zawitała do miasteczka South Park
889V

Wirtualna rzeczywistość zawitała do miasteczka South Park

Wydawać by się mogło, że specyficzny styl graficzny animacji South Park nie nadaje się na trójwymiarową grę. Przykładem jest chociażby South Park: Kijek Prawdy (PS3), utrzymany w serialowym 2D. Fani przygód Cartmana i spółki poszli krok dalej i odtworzyli całe miasteczko w rzeczywistości wirtualnej.

Któż by nie chciał przejść się ulicami najbardziej zwariowanego miasteczka Colorado? Jeśli jakimś cudem posiadacie dev kita Oculus Rifta, możecie to zrobić już teraz, za darmo.

Dla całej reszty pozostaje krótki filmik przedstawiający projekt i zwiedzenie miasta w przeglądarce. Autorami jest firma Tool, która została zainspirowana grą South Park: Kijek Prawdy (PS3). Kilka tygodni pracy i oto możemy przejść się chodnikami South Parku, a jeśli lubicie szperać po kątach, odnajdziecie nawet drogę do piekła i spotkacie Saddama Husseina!

Całość trzyma się na silniku Unity. Na stronie twórców znajdziecie odpowiednie odnośniki do wersji na Oculusa i przeglądarkowej. Może nie jest to coś, co prezentuje wielkie możliwości silnika czy rozszerzonej rzeczywistości, ale to w końcu South Park!

Źródło: wired.com

Tagi: demo technologiczne hełm vr oculus rift project morpheus rzeczywistość wirtualna south park South Park: Kijek Prawdy too Virtual Reality