Daniel Stroński Daniel Stroński 12.05.2014 16:59
Serious Sam 3: BFE w tym tygodniu trafi na PlayStation 3
891V

Serious Sam 3: BFE w tym tygodniu trafi na PlayStation 3

Wcale nie taki poważny Serious Sam 3: BFE po trzech latach w końcu wyląduje na konsolach Sony. Czym jest gra, kiedy powrócą z kontynuacją i jak wygląda kolejny projekt chorwackiego studia CroTeam?

Seria Serious Sam zawsze odznaczała się średnią grafiką, potężnymi broniami i hordami potworów, atakujących bohatera z każdej strony. Była przy tym wystarczająco grywalna, by pierwsze części dorobiły się reedycji, niestety wyłącznie na konsolach Microsoftu.

Wraz ze środową aktualizacją PS Store, na cyfrowe półki sklepu trafi Serious Sam 3: BFE (Before the First Encounter), wydane pod koniec 2011 roku na PC i rok później na Xboksa 360.

Jak dokładnie wygląda rozgrywka? Zaopatrzony w wyrzutnie rakiet i miniguny Sam nie zdejmuje palca ze spustu, masakrując szarżujące na niego fale potworów na planszach w klimatach Egiptu. Absolutnie żadnych zagadek logicznych, co najwyżej zdobycie klucza, który jest w innym miejscu niż drzwi, które otwiera. Tak - stary, dobry Sam.

W klimat oldschoolu pomaga wejść brak odnawiającego się z czasem życia - apteczki, baby! Na Xbox Marketplace grę wyceniono na 34,99 zł i w tej samej cenie dostępny jest dodatek Jewel of the Nile. Nie potwierdzono dostępu do dodatku na PS3, lecz można spokojnie założyć, że zapłacimy zbliżoną kwotę.

Przy okazji przypominamy, że twórcy zaplanowali czwartą część na ostatni kwartał tego roku. Deweloper obiecał także grę będącą połączeniem Portala i The Witness (PS4), w którą mamy mieć okazje zagrać również jeszcze tego roku.

Tagi: croteam playstation 3 Serious Sam 3: BFE

Nie przegap