Michał Madanowicz Michał Madanowicz 28.04.2014 16:51
Bungie zarzeka się, że nie stawia PlayStation ponad Xboksem
658V

Bungie zarzeka się, że nie stawia PlayStation ponad Xboksem

Bungie zmaga się ostatnio z oskarżeniami niektórych graczy o faworyzowanie konsoli Sony. Mimo że studio przez wiele lat kojarzone było ze współpracy z konkurencją, dla której tworzyło cykl Halo, to teraz firma zdaje się być bliżej japońskiego giganta. Oczywiście nie wszyscy są z takiego obrotu spraw zadowoleni.

Przypomnijmy, że w 2007 roku deweloper odłączył się od Microsoftu, zyskując w ten sposób niezależność. Mimo to upłynęło kilka lat, nim studio zdecydowało się stworzyć multiplatformową produkcję AAA. Destiny (PS4), bo o tym tytule mowa, od praktycznie samego początku działań promocyjnych kojarzona jest bardziej z konsolami Sony. W lutym 2013 roku gra została pokazana na evencie, podczas którego światu po raz pierwszy zaprezentowano PlayStation 4. Kilka miesięcy później Destiny promowane było także w trakcie konferencji japońskiej firmy na E3. Na dodatek beta gry rozpocznie się tego lata z czasową ekskluzywnością dla PS3 i PS4.

Pod jedną z ostatnich aktualizacji na blogu Bungie można było znaleźć komentarze krytykujące studio za odwrócenie się od bazy użytkowników platform MS. Na odpowiedź dewelopera nie trzeba było długo czekać. Community manager David Dague tłumaczy:

Kto niby was ignoruje? Jesteśmy przecież tutaj i tworzymy grę, którą mamy nadzieję pokochacie. Słuchamy wszystkich waszych pytań i odpowiadamy na te, na jakie jesteśmy w stanie. Jeśli jesteście graczami zainteresowanymi produktami Bungie, to wszystko, co robimy, robimy każdego dnia z myślą właśnie o was.

Z pewnością dla Bungie to trudna sytuacja, ale trzeba mieć na uwadze, że niezależność studia jest mitem. Firma podpisała 10-letni kontrakt z Activision, więc wiele decyzji, zwłaszcza tych promocyjnych, nie zależy od nich.

Destiny do sprzedaży trafi 9 września tego roku. Platformy docelowe to PS3, PS4, Xbox 360 i Xbox One.

Źródło: www.gamespot.com

Tagi: Activision beta Bungie destiny microsoft PLAYSTATION 3 playstation 4 Sony