Mateusz Greloch Mateusz Greloch 26.04.2014 07:51
Polskie studio CI Games ma nielada kłopoty i zamyka swoje siedziby
1030V

Polskie studio CI Games ma nielada kłopoty i zamyka swoje siedziby

Firma, która ma w rękawie Enemy Front (PS3) Lords of the Fallen (PS4) ma spore kłopoty finansowe i była zmuszona zamknąć wszystkie swoje siedziby oprócz jedynej która przetrwała i mieści się w Warszawie. Zdaniem włodarzy, chodzi o centralizację prac, jednak pracownicy i inwestorzy wyciągają inne wnioski.

Pracę straciło całe bydgoskie studio, czyli około 30 osób. Rzeszów również został spisany na straty i 20 kolejnych osób musiało pożegnać się z pracą. Nawet siedziba w Bukareszcie musiała pogodzić się z decyzją centrali o zamknięciu swoich projektów i likwidacji stanowisk pracy. Najmniej oberwie się głównej siedzibie w Warszawie, jednak niewykluczone, że i tam dojdzie do zwolnień. 

Nad firmą wisi ogromna odpowiedzialność, bowiem przygotowuje ona do sprzedaży aż dwie gry, czyli Enemy Front (PS3)Lords of the Fallen (PS4). Po ostatnim materiale wideo, gracze wyrazili ogromne zainteresowanie ich grą RPG, jednak w obliczu takich problemów, przyszłość tego tytułu stoi pod znakiem zapytania.

Wszelka nadzieja w Enemy Front (PS3) - jeśli gra sprzeda się dobrze, to stabilność firmy powinna wystarczyć do sfinansowania drugiej produkcji lub pozyskania stosownych inwestorów. Jaka sprzedaż zadowoliłaby CI Games? Według ich samych, wystarczy 0,6 mln sprzedanych kopii.

Źródło: Gamezilla.pl

Tagi: