Michał Madanowicz Michał Madanowicz 25.04.2014 14:38
Tajemniczy i niesamowity projekt na konsole Sony poruszył Shahida Ahmada
597V

Tajemniczy i niesamowity projekt na konsole Sony poruszył Shahida Ahmada

Shahid Ahmad to człowiek, którego drugie imię powinno brzmieć „Tajemnica”. Pracujący w SCE Brytyjczyk indyjskiego pochodzenia nie pierwszy raz dostarcza nam informacji o niesamowitym projekcie Sony, nie zdradzając przy tym absolutnie żadnych szczegółów.

Ahmad „zaćwierkał”, że miał okazję zobaczyć coś, czym bardzo chciałby się podzielić z graczami, ale - a to ci dopiero niespodzianka! - nie może tego zrobić.

 

 

Chciałbym móc wam opowiedzieć, co widziałem, ale niestety nie mogę. Przepraszam. (...) To, co mi pokazano, było świetne. Wielki przywilej,  jestem szczęściarzem. (...) No dobrze, już was nie drażnię. Doskonale znacie producentów PlayStation i naszych partnerów biznesowych, więc możecie być pewni, że wielkie gry nadchodzą.

Ahmad został zapytany przez jednego ze śledzących jego profil na twitterze, czy projekt, o którym opowiada, dotyczy PlayStation 4. Senior Business Development Manager odparł, że tajemniczy produkt związany jest ze „wszystkim”, co może oznaczać, że mowa o tytule multiplatformowym. Znając jednak Ahmada i uwielbienie, jakim darzy twórców niezależnych, możliwe, że chodzi o grę indie.

Niektóre studia deweloperskie zajmujące się indie są teraz równie wielkie, co kilka lat temu twórcy gier AAA, i robią nieprawdopodobnie świetne gry. Widziałem się dzisiaj z kilkoma twórcami i wiem, że ci niesamowici ludzie będą rządzić na rynku w najbliższych latach. Przyszłość jest w dobrych rękach.

Nie jest tajemnicą, że Ahmad miał dziś w planach m.in. konferencję z Davidem Ederym, CEO studia Spry Fox. Czy chodzi o tworzone przez dewelopera Road Not Taken (PS4), które w tym roku powinno ukazać się na PS4 i Vita? Nie można tego wykluczyć. Póki co pozostają nam jedynie domysły.

Źródło: www.twitter.com

Tagi: david edery road not taken shahid ahmad spry fox twitter