Mateusz Greloch Mateusz Greloch 25.04.2014 08:48
Na kontynuację Watch_Dogs poczekamy znacznie krócej
618V

Na kontynuację Watch_Dogs poczekamy znacznie krócej

Tworzone od lat Watch_Dogs (PS4), które z budżetu Ubisoftu pochłonęło już grube miliony, ma zostać nową marką, na której firma ma sporo zarabiać. Fani pytali, czy na ewentualną kontynuację też będą czekać tyle lat, więc Ubisoft nie zważając na kąśliwe uwagi, postanowił odpowiedzieć.

Firma oficjalnie potwierdziła, że na dzień dzisiejszy nawet nie rozpoczęła prac nad kontynuacją - cały zespół tworzący tę nową markę pracuje w pocie czoła nad pierwszą częścią gry i dopiero po jej ukończeniu zajmie się ewentualnym sequelem.

Gdybyśmy się już zdecydowali na kontynuację, na pewno nie zajmie to aż tyle czasu, co produkcja pierwszej odsłony. Sporo czasu zajęło nam określenie czym dokładnie ma być Watch_Dogs (PS4). Kiedy już to zrobiliśmy, zaczęliśmy się interesować tym, czego jeszcze mogliby chcieć gracze.

Przesunięcie daty premiery ma nam sugerować jak ważną dla Ubisoftu marką jest Watch_Dogs (PS4). Firma mocno wspierała deweloperów i nie szczędziła pieniędzy, powstrzymując się od pośpieszania deweloperów - gra ma wyjść, kiedy ich zdaniem będzie w pełni ukończona. Morin, który jest szefem projektu, chętnie zobaczyłby drugą część.

Myślę, że jesteśmy w świetnej formie. Podoba mi się pomysł drążenia tematu hiperpołączeń, hakowania całego miasta i walki z nieustanną inwigilacją. Podczas tworzenia gry wpadliśmy na pewne świetne rozwiązania, ale na dzień dzisiejszy - ja mam wakacje.

My ze swoją oceną wstrzymamy się do recenzji, jednak patrząc na ostatnie materiały wideo, może się okazać, że gra na którą mało kto stawiał z racji opóźniania daty premiery, będzie jedną z ciekawszych produkcji na stare i nowe generacje konsol.

Źródło: Eurogamer.net

Tagi: playstation 3 playstation 4 Ubisoft watch dogs watch_dogs