Mateusz Greloch Mateusz Greloch 16.04.2014 11:45
Kolejne szczegóły odnośnie H1Z1 - MMO z zombiakami od Sony
1066V

Kolejne szczegóły odnośnie H1Z1 - MMO z zombiakami od Sony

Sony Online Entertainment dobrze wie, że nie uniknie porównań do DayZ, które święci triumfy na komputerach klasy PC. Aby nieco odróżnić obie produkcje, dzielą się kolejnymi szczegółami odnośnie mechaniki rozgrywki. Jeśli dziś gracie w DayZ, to w przyszłości warto też sprawdzić H1Z1.

Niedawno Sony Online Entertainment podzieliło się paroma informacjami odnośnie samej eksploracji i przetrwania:

  • Gra zaoferuje rozległe tereny do eksploracji, a budynki w zasięgu wzroku będą w większości otwarte na penetrację.
  • W procesie dewelopingu dodano systemy pożywienia i napojów, które są niezbędne do przetrwania w post apokaliptycznym świecie.
  • Zaimplementowano również zależne od siebie systemy zdrowia ciała i temperatury. Mniemamy, że będzie można np. załapać infekcję lub się wyziębić, co również wpłynie na formę naszego bohatera.
  • Świat gry będzie dynamiczny i trwały jednocześnie. Poczynania graczy zostaną zapamiętane i odwiedzając te same lokacje w dużych odstępach czasowych, będzie można zauważyć pewne różnice.
  • Zbudowany na podstawie systemu Forgelight, otwarty świat, pozwoli na jednoczesną rozgrywkę wielu tysiącom graczy na jednym serwerze.

Na razie wszystkie te cechy brzmią trochę sztampowo, ale z każdym kolejnym dniem wiemy coraz więcej i jeśli takie tempo zostanie zachowane, to początkowi sceptycy mogą ostatecznie przekonać się do tego typu gier. My z niecierpliwością wyczekujemy kolejnym materiałów z rozgrywki, które mają się pojawić w przeciągu paru najbliższych tygodni.

Źródło: Behindgames.com

Tagi: