Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.04.2014 22:58
Square Enix chce wskrzesić zapomniane marki, ale jest pewien haczyk...
669V

Square Enix chce wskrzesić zapomniane marki, ale jest pewien haczyk...

"Stare" Square zapamiętane zostało przez graczy z racji wielu fantastycznych gier, głównie tych z gatunku jRPG. Poza oczywistymi wyborami jak Final Fantasy, seria Chrono, istniały także gry z cyklu Seikden Densetsu (u nas Legend of Mana) oraz SaGa.

To właśnie dwóch ostatnich dotyczą nowe informacje, które płyną z mobilnego wydziału Square Enix. Tak, dobrze widzicie - mobilnego, czyli odpowiadającego za gry na smartfony. Takehiro Ando odpowiadający za produkcję tytułów mobilnych na swoim blogu w serwisie Famitsu podzielił się on swoimi planami na rok 2014.

Ando przyznał, że jako osoba odpowiedzialna za poważniejsze produkcje mobilne ma nadzieję, że fani proszący o kolejne odsłony serii Seiken Densetsu i SaGa doczekają się tego o co proszą. Dodał także, że w drugiej połowie tego roku, jego ekipa będzie pomagać w kolejnych produkcjach z tego cyklu.

Czyli możemy się cieszyć bo coś ruszyło się w sprawie starszych marek, ale jednocześnie możemy się smucić, bo prawdopodobnie trafią na smartfony.

Źródło: http://www.siliconera.com/

Tagi: