Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.07.2011 20:22
Polski cosplay - Claves z Eternal Sonata
2072V

Polski cosplay - Claves z Eternal Sonata

Kontynuujemy temat polskiego cosplayu! Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, że nasza rodzima działalność w tym temacie odbiega od najwyższych standardów wyznaczanych przez Japończyków, niech zerknie na świetną kreację Oliv. W tym tygodniu nowością jest strój Katarzyny Siedleckiej, która wzięła na warsztat mniej popularną postać w świecie jRPG-ów...xxxxx
 

Chodzi o Claves z Eternal Sonata, czyli japońskiego erpega na X360 i PS3, który podejmuje tematykę muzyki Fryderyka Chopina. Osoby, które wcześniej nie miały styczności z tym projektem zapewne myślą w tej chwili, że robimy sobie jaja. Ale to nie żart. Tri-Crescendo rzeczywiście stworzyło tytuł, w którym protagonistą jest nasz rodzimy mistrz muzyki fortepianowej! Polecam sprawdzenie tego niedocenianego tytułu, bo pomimo raczej infantylnej estetyki, gra się w to naprawdę przyjemnie. Na szczególną uwagę zasługują przepięknie wykonane lokacje, z bardzo bogatą scenografią.

Jedną z postaci oprócz naszego Frycka, które występują w Eternal Sonata, jest Claves. To bardzo fajnie zaprojektowana bohaterka - zwróćcie uwagę na przewijający się w jej stroju motyw róży (świetny jelec miecza). Wcale nie dziwię się, że Katarzyna zainteresowała się właśnie tą dziewczyną z załogi ES.


Zdjęcia wykonali Natalia Blejwas i Mateusz Zahora (Studio Zahora) oraz Paweł Kubiak.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Na koniec jak zwykle kilka słów od cosplayerki, specjalnie dla czytelników PPE:


"Wybrałam strój Claves, ponieważ zachwycił mnie jej design. Ogólnie uważam, że wszystkie stroje w Erernal Sonacie są bardzo ciekawe i mają potencjał cosplayowy. Strój robiłam niecały miesiąc. Dało mi to dużo frajdy i pozwoliło wypróbować kilka nowych patentów. Pierwszy raz robiłam pancerne buty i chyba to pożarło mi najwięcej czasu. Prace ogólnie przebiegały bez problemu, ale pewną trudność sprawiło mi dopasowanie proporcji stroju z obrazka do wymiarów prawdziwego człowieka. Postaci w Sonacie są bardzo zdeformowane. Moimi ulubionymi elementami są miecz i stalowa rękawica.

Uwielbiam gry video. Chociaż sama pogrywam głównie na DSie, to często przyglądam się poczynaniom mojego brata na innych platformach i zazwyczaj bardzo wciągam się w fabuły kolejnych gier. Cieszę się, ze ten rynek wciąż tak prężnie się rozwija. No a designerzy prezentują nam kolejne ciekawe designy, które inspirują cosplayerów.

Katarzyna Siedlecka"

Tagi: cosplay Namco Bandai tri-crescendo