Marek Kłos Marek Kłos 09.04.2014 15:58
Na Borderlands nowej generacji sobie poczekamy...i to długo
574V

Na Borderlands nowej generacji sobie poczekamy...i to długo

Dosłownie od kilku chwil cieszymy się oficjalną zapowiedzią Borderlands: The Pre-Sequel (PS3). Jednak fani serii, którzy już dokonali przesiadki na nową generacje konsol, mogą czuć się trochę niedopieszczeni. Najnowsze Borderlands ominie konsole nowej generacji, a według szefa Gearbox, gry z tej serii na PS4 i Xboksa One jeszcze długo nie uświadczymy.

Według słów Randy Pitchforda, nextgenowe Borderlands może nie być opłacalne przez kolejne kilka lat. Jak powiedział na imprezie zorganizowanej z okazji zapowiedzi Borderlands: The Pre-Sequel (PS3):

Na świecie jest mniej PlayStation 4 i Xboksów One, niż sprzedaliśmy kopii Borderlands™ 2 (PS3). Myślę, że nie pomylę się, jeśli powiem, że jest duże zapotrzebowanie na więcej Borderlands. Jeśli jednak wyobrazicie sobie gdzie to zapotrzebowanie żyje, to stwierdzicie, że żyje na Xboksie 360, PS3 i PC. Nie wiemy jednak jakie jest na nowej generacji konsol.

Wyobrażam to sobie za jakiś czas - wiecie, może za 3-4 Boże Narodzenia, będzie wystarczająca baza użytkowników. Obecnie PS3 i Xboksów 360 jest na świecie ponad 150 milionów. Robimy jednak także inne gry.

W zeszłym miesiącu szef Gearbox, powiedział przecież, że spodziewa się zapowiedzi ich nextgenowej gry jeszcze w tym roku. Wygląda więc na to, że nie będzie to nowa odsłona Borderlands, a jakiś zupełnie nowy projekt. To chyba dobrze. Nie ma sensu eksploatować marki ponad jej siły. Osobiście wolę na PlayStation 4 zobaczyć coś kompletnie nowego, a w przyszłości doświadczyć świeżego podejścia deweloperów to tematu Borderlands.

 


 

Źródło: http://www.computerandvideogames.com/

Tagi: 2K Games borderlands borderlands: the pre-sequel! Gearbox Software playstation 3 playstation 4