Bartek Wiak Bartek Wiak 31.03.2014 20:15
Metro Redux potwierdzone. Pierwsze materiał z gry na E3 2014
1133V

Metro Redux potwierdzone. Pierwsze materiał z gry na E3 2014

Wczoraj w sieci pojawiła się informacja o planowanym przeniesieniu serii Metro na konsole nowej generacji. Dzisiaj wydawca gry - Deep Silver - potwierdził te plotki, zaznaczając jednak, że prawda rysuje się trochę inaczej niż to co przedstawiono nam na ostatnich materiałach.

Na początku warto zaznaczyć, że wydawca sam zaznaczył, że wyciekłe materiały są faktycznym wyciekiem. Mało tego pochodzą z starej, wewnętrznej prezentacji. Są tam faktycznie zawarte ziarenka prawdy, jednak duża część zamieszczonych na plakatach informacji to tylko placeholdery i pomysły. Dowiedzieliśmy się również, że więcej o Metro Redux usłyszymy podczas E3. Mamy wtedy dowiedzieć się znacznie więcej ciekawych informacji niż było to pokazane na wczorajszych plakatach.

Krótka wiadomość dla fanów serii Metro...

Metro Redux, słyszeliście pewno o tym nawet jeśli nie powinniście. Moglibyśmy wydać standardowy i męczący wszystkich komunikat o niekomentowaniu plotek, udawać, że nic się nie stało. Ale to głupie.

Więc skomentujemy tę plotkę. Czy Metro Redux istnieje?

Tak, nigdy nie ukrywaliśmy tego, że chcemy przenieść serię na nową generację konsol. To co widzieliście ostatnio pochodzi z bardzo starej prezentacji z mnóstwem placeholderów. Nie jesteśmy jeszcze gotowi by ujawnić oficjalne ten tytuł teraz, ale zrobimy to w trakcie targów E3. A wierzcie, jest na co czekać. Dużo więcej niż dwa obrazki, które wyciekły....

Pozostaje nam czekać do czerwca na targi. Przy okazji wczorajsza data premiery (lipiec 2014) również wydaje się być mało prawdopodobna, skoro o grze mamy się dowiedzieć w czerwcu. Wrażenie za to robi bez wątpienia szczerość i sposób komunikacji wydawcy.

Źródło: eurogamer.com

Tagi: 4A Games Deep Silver metro 2033 metro redux metro: last light