Mateusz Greloch Mateusz Greloch 31.03.2014 10:22
Sony broni wyskakujących reklam w PlanetSide 2
558V

Sony broni wyskakujących reklam w PlanetSide 2

Gracze, którzy obcują z pecetową wersją PlanetSide 2 skarżą się, że od paru dni, w prawym dolnym rogu wyskakują reklamy, które wybijają ich z rytmu i przeszkadzają w komfortowej, niczym nieskrępowanej grze. Czy podobne reklamy trafią się w wersji na PlayStation 4?

Sony stanowczo broni tego pomysłu, przypominając, że PlanetSide 2 to gra free to play i z czegoś utrzymywać się musi. Reklamy zachęcają do zakupu abonamentu premium i miały pojawiać się sporadycznie, jednak według ogrywających - zdarza się, że wyskakują parę razy na godzinę i zdarza się, że wciskając w tym samym momencie przycisk "Y" na klawiaturze, akceptuje się ofertę i przechodzi do sklepu. 

Jako gra free to play, nasze serwery utrzymywane są za pośrednictwem wsparcia małej grupy graczy, która dzięki mikrotransakcjom wspiera nasz projekt. Wybory są dwa - albo ograniczyć wydatki na rozwój projektu i tym samym powoli redukować jego wsparcie lub dodać więcej możliwości finansowania gry przez graczy, by dalej utrzymywać obecny poziom rozwoju i udoskonalać projekt.

Według Matthew Higby'ego, jest to wynik omyłkowego nałożenia się dwóch specjalnych ofert, które są przeprowadzane w tym samym momencie, a serwer, który powinien resetować powiadomienia, ma z tym problem. Na razie reklamy zostały wyłączone, jednak Sony chce dopracować ten element i ponownie włączyć promocje, jednak w zmniejszonym wymiarze.

Niewykluczone, że podobny system powiadomień pojawi się w wersji na PlayStation 4, którą zaplanowano na ten rok. 

Źródło: Gamespot

Tagi: pc planetside 2 playstation 4 Sony Online Entertainment