Michał Madanowicz Michał Madanowicz 28.03.2014 10:51
Project Morpheus oprze się na grach indie?
736V

Project Morpheus oprze się na grach indie?

Nie jest żadną tajemnicą, że sukces lub porażka gogli VR Sony będzie zależeć w dużej mierze od tego, czy urządzenie doczeka się należytego wsparcia w postaci gier. W co zatem będziemy grali z użyciem Morpheusa? Na początku będą to prawdopodobnie głównie indyki.

Taką informacją podzielił się z serwisem Polygon sam Shuhei Yoshida, szef SCE Worldwide Studios.

Jestem bardzo podekscytowany perspektywą pracy z twórcami indie, ponieważ odzew deweloperów third-party ogranicza się póki co do stwierdzeń, że projekt bardzo im się podoba, ale "muszą to skonsultować z ludźmi odpowiedzialnymi za biznesową stronę ich działalności". (...) Dla dużych firm jest to bardzo trudna decyzja, czy zaangażować się w rynek będący niewiadomą. Inaczej jest w przypadku indie, te studia mówią nam: "To jest niezłe, wchodzimy w to".

Yoshida podkreślił, że niezależni twórcy zawsze byli o wiele bardziej otwarci na nowe doświadczenia, ponieważ nie mają środków na rywalizowanie z wielkimi studiami. Jego zdaniem takie podejście może okazać się kluczowe dla sukcesu Project Morpheus.

To idealne nastawienie do tworzenia wirtualnej rzeczywistości, tego właśnie potrzebujemy. Nie chcemy, aby ludzie się zastanawiali, jak mają zrobić port danej gry z myślą o VR. Chcemy, żeby pomyśleli nad tym, co unikalnego mogą stworzyć z pomocą tej technologii.

Jak widać, model konsumencki urządzenia nie został jeszcze przez Sony określony. Czyżby indyki miały definiować to, czym będzie dla graczy Morpheus?

Źródło: www.polygon.com

Tagi: indie playstation 4 project morpheus shuhei yoshida vr