Daniel Stroński Daniel Stroński 26.03.2014 22:20
Na mikrotransakcje w poprzednim roku gracze wydali ponad 350 milionów dolarów
600V

Na mikrotransakcje w poprzednim roku gracze wydali ponad 350 milionów dolarów

Wcale nie takie mikro. Za ułatwienia w grach na konsole ubiegłej generacji gracze wydali ogromną sumę, z czego aż jedna trzecia to posiadacze PlayStation 3. Jaki gatunek królował wśród  nabywców płatnych dodatków?

Serwis SuperDataSearch opublikował dane dotyczące mikrotransakcji w USA w 2013 roku, według których suma wydanych dolarów dobiła 352 milionów dolarów.

Należy pamiętać, że mikrotransakcje nie ograniczają się wyłącznie do tytułów free-to-play. W Gran Turismo 6 (PS3) można przyspieszyć mozolny proces zarabiania na nowe auto, Grand Theft Auto V (PS3) również wprowadziło własną walutę. A nie możemy zapominać o masie "dodateczków" do topowych shooterów na rynku, jak Call of Duty, czy Battlefield, które w dzisiejszej aktualizacji PS Store dostało niemożliwie drogi The Ultimate Shortcut Bundle (199 zł), czyli odblokowanie praktycznie wszystkiego... w cenie gry.

Mikrotransakcje stają się coraz bardziej lukratywne i samo PlayStation 4, pomimo niedługiej obecności na rynku, ma już Warframe (PS4), DC Universe Online (PS4) czy Blacklight: Retribution (PS4), a na horyzoncie rysuje Deep Down.

Źródło: SuperDataSearch.com

Tagi: assassin's creed III DC Universe F2P gran turismo 6 gta v PLAYSTATION 3