Mateusz Greloch Mateusz Greloch 20.03.2014 11:10
PlayStation Camera sprzedaje się znacznie lepiej niż ktokolwiek się spodziewał
823V

PlayStation Camera sprzedaje się znacznie lepiej niż ktokolwiek się spodziewał

Sony przyznało podczas prezentacji na Game Developers Conference, że dostawy PlayStation Camera zostały mocno ograniczone w związku z kończącymi się zapasami tego akcesorium. Firma nie przewidziała, że kamerka będzie pożądanym w trakcie premiery dodatkiem i nie była w stanie zaspokoić popytu rynku.

Chris Norden,, starszy inżynier Sony, przyznał, że firma nie doceniła potencjału, jaki tkwi w kamerce. Według ich danych, 15% użytkowników PlayStation 4 zakupiło zestaw z kamerką lub dokupiło ją później. Patrząc na 6 milionów sprzedanych konsol, daje nam to 900 tysięcy sztuk samej kamerki.

Na dzień dzisiejszy kamerka jest praktycznie niedostępna, a sklepy które ją posiadają odnotowują wzmożone zainteresowanie tym produktem. Sony uspokaja i zapewnia, że postara się jak najszybciej dostarczyć kolejną partię PlayStation Camera.

Przyznam, że sam nawet nie zakładałem kupna kamerki, bo nie widzę jej zastosowania w przypadku gier, które mnie interesują, ale z doświadczenia wiem, że jest to świetna zabawka na wszelkiej maści imprezy i spotkania ze znajomymi. Chętnie wypróbowałbym w akcji sensor nowej generacji i czekam, aż Sony zapowie jakąś grę, która przekona mnie do zakupu.

Źródło: Gamespot

Tagi: PlayStation 4 playstation camera Sony Sony Computer Entertainment